DART 433/SIGFOX/LORA/LPWA/RFID/I
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)434MHz
Frequency Range433MHz ~ 435MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.1
Return Loss-23.2dB
Gain2.1dBi
Power - Max50 W
FeaturesCable - 3m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeMagnetic
Height (Max)6.457" (164.00mm)
ApplicationsISM, LoRa
TT-DKEY-4350-2J3415M-433-ND
in stockINR 2452.32
2J Antennas
1 1
2J Antennas 4350-2J3415M-433-ND
Sku: TT-DKEY-4350-2J3415M-433-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)434MHz
Frequency Range433MHz ~ 435MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.1
Return Loss-23.2dB
Gain2.1dBi
Power - Max50 W
FeaturesCable - 3m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeMagnetic
Height (Max)6.457" (164.00mm)