POINTER 868/SIGFOX/LORA/LPWA/RFI
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/Standard802.15.4, General ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)866.5MHz
Frequency Range863MHz ~ 870MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.4
Return Loss-16.4dB
Gain1.7dBi
Power - Max25 W
FeaturesCable - 3m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeMagnetic
Height (Max)2.815" (71.50mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sigfox, Zigbee™
TT-DKEY-4350-2J3715M-868-ND
in stockINR 2095.2000000000003
2J Antennas
1 1
2J Antennas 4350-2J3715M-868-ND
Sku: TT-DKEY-4350-2J3715M-868-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Frequency Range863MHz ~ 870MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.4
Return Loss-16.4dB
Gain1.7dBi
Power - Max25 W
FeaturesCable - 3m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeMagnetic
Height (Max)2.815" (71.50mm)