RES 50M OHM 1% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesHVLR
Product StatusActive
Resistance50 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-4506-HVLR3908F50M0K9-ND
in stockINR 1697.7150000000001
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR3908F50M0K9-ND
RESI 4506-HVLR3908F50M0K9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR3908F50M0K9-ND
Description of product
RES 50M OHM 1% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesHVLR
Product StatusActive
Resistance50 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial