BUZZER PIEZO 120V FLANGE RA
Product Attributes:
SeriesMAS
Product StatusActive
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
Input TypeAC
Voltage - Rated120 V
Voltage Range60 ~ 130V
FrequencyMultiple
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)90dB @ 120V, 30cm
Current - Supply20mA
Port LocationTop
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationScrew Terminal, Quick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Size / Dimension1.752" L x 1.220" W (44.50mm x 31.00mm)
Height - Seated (Max)1.008" (25.60mm)
Ingress Protection-
TT-DKEY-458-MAS27A29ERB120Q-ND
in stockINR 1372.32
Mallory Sonalert Products Inc.
1 1
Mallory Sonalert Products Inc. 458-MAS27A29ERB120Q-ND
Sku: TT-DKEY-458-MAS27A29ERB120Q-ND
Description of product
BUZZER PIEZO 120V FLANGE RA
Product Attributes:
SeriesMAS
Product StatusActive
Input TypeAC
Voltage - Rated120 V
Voltage Range60 ~ 130V
FrequencyMultiple
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Current - Supply20mA
Port LocationTop
Approval Agency-
Ratings-