HOOK-UP STRND 24AWG GRY 100'
Product Attributes:
Series2200
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorGray
RatingsUL Style 1429
FeaturesAbrasion Resistant
Grade-
QualificationMIL-W-16878 Type B
TT-DKEY-49-2201/24GY-100-ND
in stockINR 4268.160000000001
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 49-2201/24GY-100-ND
Sku: TT-DKEY-49-2201/24GY-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 24AWG GRY 100'
Product Attributes:
Series2200
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V