BLDC/DC SERVO DRIVE, 20A, 48V
Product Attributes:
SeriesTMCM
Product StatusActive
TypeBoard
Motor TypeBrushless (BLDC)
Control / Drive TypeBrushless
Number of Motors1
Voltage - Load12V ~ 60V
Current - Output20A
Voltage - Supply48V
Interface-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-30°C ~ 60°C
Features-
For Use With/Related Products-
Wattage - Load1000 W
TT-DKEY-505-TMCM-1636-48V-CANOPEN-ND
in stockINR 48608.64
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
1 1
Analog Devices Inc./Maxim Integrated 505-TMCM-1636-48V-CANOPEN-ND
Sku: TT-DKEY-505-TMCM-1636-48V-CANOPEN-ND
Description of product
BLDC/DC SERVO DRIVE, 20A, 48V
Product Attributes:
SeriesTMCM
Product StatusActive
TypeBoard
Motor TypeBrushless (BLDC)
Control / Drive TypeBrushless
Number of Motors1
Voltage - Load12V ~ 60V
Current - Output20A
Voltage - Supply48V
Interface-
Mounting TypeChassis Mount
For Use With/Related Products-
Wattage - Load1000 W