RES 402 OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMBB/SMA 0207 - Professional
Product StatusActive
Resistance402 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-56-MBB02070C4020FCT00CT-ND,56-MBB02070C4020FCT00TB-ND
in stockINR 23.04
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-MBB02070C4020FCT00CT-ND,56-MBB02070C4020FCT00TB-ND
Sku: TT-DKEY-56-MBB02070C4020FCT00CT-ND,56-MBB02070C4020FCT00TB-ND
Description of product
RES 402 OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
Product StatusActive
Resistance402 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-