RES 1.21K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMRS25
Product StatusActive
Resistance1.21 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-56-MRS25000C1211FRP00TR-ND,56-MRS25000C1211FRP00CT-ND
in stockINR 41.76
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-MRS25000C1211FRP00TR-ND,56-MRS25000C1211FRP00CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-MRS25000C1211FRP00TR-ND,56-MRS25000C1211FRP00CT-ND
Description of product
RES 1.21K OHM 0.6W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMRS25
Product StatusActive
Resistance1.21 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-