RES 62K OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
SeriesPR01
Product StatusActive
Resistance62 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-56-PR01000106202JR500TR-ND,56-PR01000106202JR500CT-ND
in stockINR 40.32000000000001
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-PR01000106202JR500TR-ND,56-PR01000106202JR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-PR01000106202JR500TR-ND,56-PR01000106202JR500CT-ND
Description of product
RES 62K OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
SeriesPR01
Product StatusActive
Resistance62 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial