RES 7.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25
Product StatusActive
Resistance7.5 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-56-SFR2500007501FR500TR-ND,56-SFR2500007501FR500CT-ND
in stockINR 20.160000000000004
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-SFR2500007501FR500TR-ND,56-SFR2500007501FR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-SFR2500007501FR500TR-ND,56-SFR2500007501FR500CT-ND
Description of product
RES 7.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25
Product StatusActive
Resistance7.5 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial