RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25H
Product StatusActive
Resistance330 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-56-SFR25H0003300FR500TR-ND,56-SFR25H0003300FR500CT-ND
in stockINR 36
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-SFR25H0003300FR500TR-ND,56-SFR25H0003300FR500CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-SFR25H0003300FR500TR-ND,56-SFR25H0003300FR500CT-ND
Description of product
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25H
Product StatusActive
Resistance330 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-