CAPACITOR 33F 20% 2.7V T/H
Product Attributes:
SeriesRSELT
Product StatusActive
Capacitance33 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.339" (34.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
TT-DKEY-587-RSELT3362R7J32007-ND
in stockINR 626.355
Taiyo Yuden
1 1
Taiyo Yuden 587-RSELT3362R7J32007-ND
Sku: TT-DKEY-587-RSELT3362R7J32007-ND
Description of product
CAPACITOR 33F 20% 2.7V T/H
Product Attributes:
SeriesRSELT
Product StatusActive
Capacitance33 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.7 V
Lifetime @ Temp.-
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.295" (7.50mm)