CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Product Attributes:
SeriesDBN
Product StatusActive
Capacitance220 mF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated5.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)25Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 70°C
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
TT-DKEY-604-RSCBN2245R5G07014T-ND
in stockINR 330.61499999999995
Elna America
1 1
Elna America 604-RSCBN2245R5G07014T-ND
Sku: TT-DKEY-604-RSCBN2245R5G07014T-ND
Description of product
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Product Attributes:
SeriesDBN
Product StatusActive
Capacitance220 mF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated5.5 V
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)