CAP 50F -20% +80% 2.5V T/H
Product Attributes:
SeriesDZ
Product StatusActive
Capacitance50 F
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)80mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 70°C
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
TT-DKEY-604-RSGZ15062R5N40001T-ND
in stockINR 2738.3849999999998
Elna America
1 1
Elna America 604-RSGZ15062R5N40001T-ND
Sku: TT-DKEY-604-RSGZ15062R5N40001T-ND
Description of product
CAP 50F -20% +80% 2.5V T/H
Product Attributes:
SeriesDZ
Product StatusActive
Capacitance50 F
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2.5 V
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Lead Spacing0.394" (10.00mm)