DC/DC CONVERTER 10000V 15W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® 10A
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 110000V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.5mA
Power (Watts)15W
Voltage - Isolation-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension3.73" L x 1.53" W x 1.00" H (94.7mm x 38.9mm x 25.4mm)
Approval AgencyCE, cURus
Standard Number60950-1
TT-DKEY-633-10A24-N15-M-E-ND
in stockINR 129914.95499999999
Advanced Energy
1 1
Advanced Energy 633-10A24-N15-M-E-ND
Sku: TT-DKEY-633-10A24-N15-M-E-ND
Description of product
DC/DC CONVERTER 10000V 15W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® 10A
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 110000V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.5mA
Power (Watts)15W
Voltage - Isolation-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Mounting TypeChassis Mount