5.0" 800X480 PIXEL NON-TOUCH SPI
Product Attributes:
SeriesEVE3
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size5" (127.00mm)
Viewing Area108.00mm W x 64.80mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels800 x 600 (SVGA)
InterfaceSPI
Controller Type-
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
TT-DKEY-635-EVE3-50A-BLM-TPN-F32-ND
in stockINR 10134.675000000001
Matrix Orbital
1 1
Matrix Orbital 635-EVE3-50A-BLM-TPN-F32-ND
Sku: TT-DKEY-635-EVE3-50A-BLM-TPN-F32-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesEVE3
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-