SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 89DB
Product Attributes:
SeriesAS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range600 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant600Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA89.00
Efficiency - Testing-
Efficiency - TypeSensitivity
Power - Rated700 mW
Power - Max1 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - ConePolyethylenimine (PEI)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSpring Type
Size / Dimension0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)
TT-DKEY-668-AS01508MO-SC11-R-ND
in stockINR 279.36
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-AS01508MO-SC11-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-AS01508MO-SC11-R-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesAS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range600 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant600Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA89.00
Efficiency - Testing-
Efficiency - TypeSensitivity
Power - Rated700 mW
Power - Max1 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSpring Type