SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose, Enclosure Included
Frequency Range500 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant950Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA97.00
Efficiency - Testing100mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated1 W
Power - Max1.3 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - ConePolyacrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationWire Leads
Size / Dimension0.787" L x 0.787" W (20.00mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max)0.281" (7.15mm)
TT-DKEY-668-ASE02008MS-LW100-R-ND
in stockINR 371.52
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-ASE02008MS-LW100-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-ASE02008MS-LW100-R-ND
Description of product
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
Frequency Range500 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant950Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA97.00
Efficiency - Testing100mm
Power - Rated1 W
Power - Max1.3 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationWire Leads