RES 20K OHM 1% 100W TO247
Product Attributes:
SeriesPF2470
Product StatusActive
Resistance20 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-696-PF2472-20KF1-ND
in stockINR 1287.36
Riedon
1 1
Riedon 696-PF2472-20KF1-ND
Riedon 696-PF2472-20KF1-ND
Sku: TT-DKEY-696-PF2472-20KF1-ND
Description of product
RES 20K OHM 1% 100W TO247
Product Attributes:
SeriesPF2470
Product StatusActive
Resistance20 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionThin Film
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247