RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRCMM
Product StatusActive
Resistance16 kOhms
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-716-RCMM101602GKS09-ND
in stockINR 1877.67
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-RCMM101602GKS09-ND
Sku: TT-DKEY-716-RCMM101602GKS09-ND
Description of product
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRCMM
Product StatusActive
Resistance16 kOhms
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-