ADJ PWR RES 1 OHM 100W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesRSSD
Product StatusActive
Resistance1 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)
Length4.606" (117.00mm)
Mounting TypeChassis Mount
TerminationSolder Lug
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-716-RSSD20117A1R00KB15-ND
in stockINR 15338.960000000001
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-RSSD20117A1R00KB15-ND
Sku: TT-DKEY-716-RSSD20117A1R00KB15-ND
Description of product
ADJ PWR RES 1 OHM 100W CHAS MT
Product Attributes:
SeriesRSSD
Product StatusActive
Resistance1 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length4.606" (117.00mm)