LTE DOME ANTENNA 120" SMA MALE
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)829MHz, 2.205GHz
Frequency Range698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max10 W
FeaturesCable - 3.05m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)3.039" (77.20mm)
ApplicationsISM
TT-DKEY-730-W771FL2-120-AM-ND
in stockINR 7682.843212
Nearson Inc.
1 1
Nearson Inc. 730-W771FL2-120-AM-ND
Sku: TT-DKEY-730-W771FL2-120-AM-ND
Description of product
LTE DOME ANTENNA 120" SMA MALE
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max10 W
FeaturesCable - 3.05m
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)3.039" (77.20mm)