RES 0.13 OHM 5W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPAC
Product StatusActive
Resistance130 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-749-PAC500001307FAC000CT-ND,749-PAC500001307FAC000TB-ND
in stockINR 234.71999999999997
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 749-PAC500001307FAC000CT-ND,749-PAC500001307FAC000TB-ND
Sku: TT-DKEY-749-PAC500001307FAC000CT-ND,749-PAC500001307FAC000TB-ND
Description of product
RES 0.13 OHM 5W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPAC
Product StatusActive
Resistance130 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial