SENSOR LINEAR 750MM CONNECTOR
Product Attributes:
SeriesSoftPot
Product StatusActive
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 750.00mm (0 ~ 29.53")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Grade-
Qualification-
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
Resistance20 kOhms
TT-DKEY-905-SP-L-0750-203-3%-RLU-ND
in stockINR 7958.880000000001
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-SP-L-0750-203-3%-RLU-ND
Sku: TT-DKEY-905-SP-L-0750-203-3%-RLU-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 750MM CONNECTOR
Product Attributes:
SeriesSoftPot
Product StatusActive
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
OutputResistive
Output Signal-
Linearity±3%
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Grade-
Qualification-
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
Resistance20 kOhms