RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)700MHz, 750MHz, 800MHz, 900MHz, 950MHz
Frequency Range750MHz ~ 950MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.307" (84.00mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-868-CW-QW-SMA-ND
in stockINR 1408.49027
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-868-CW-QW-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-868-CW-QW-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency Range750MHz ~ 950MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.307" (84.00mm)