6895bab853490996f99bc589 CL10A475KA8NQNC-Samsung Electro-Mechanics-Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT 4.7uF+/-10% 25V X5R 0603 https://www.componentstores.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6895bab953490996f99bc58b/3-2.jpg
CL10A475KA8NQNC-Samsung Electro-Mechanics-Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT 4.7uF+/-10% 25V X5R 0603
Applications:
  1. Smartphones, tablet terminals, note PCs, various modules such as camera modules, DSCs
  2. audio devices, navigation systems, PNDs, WLANs, SSDs
Specifications:
Capacitance: 4.7 uF
Voltage Rating DC: 25 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 10 %
Case Code – in: 0603
Case Code – mm: 1608
Height: 0.9 mm (0.035 in)
Minimum Operating Temperature: – 55 C
Maximum Operating Temperature: + 85 C
Product: General Type MLCCs
Termination Style: SMD/SMT
Package includes:
1 x CL10A475KA8NQNC-Samsung Electro-Mechanics-Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT 4.7uF+/-10% 25V X5R 0603
TT-RB-R111772
in stockINR 2
1 1
3-2.jpeg
Sku: TT-RB-R111772
Description of product
Applications:
Specifications:
Capacitance: 4.7 uF
Voltage Rating DC: 25 VDC
Dielectric: X5R
Tolerance: 10 %
Case Code – in: 0603
Case Code – mm: 1608
Height: 0.9 mm (0.035 in)
Product: General Type MLCCs
Termination Style: SMD/SMT
Package includes: