DIODE ZENER ARRAY 24V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 18 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
TT-DKEY-DZ23C24-TPMSTR-ND,DZ23C24-TPMSCT-ND,DZ23C24-TPMSDKR-ND
in stockINR 38.88
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co DZ23C24-TPMSTR-ND,DZ23C24-TPMSCT-ND,DZ23C24-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-DZ23C24-TPMSTR-ND,DZ23C24-TPMSCT-ND,DZ23C24-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 24V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Operating Temperature-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms