IC RF AMP CELL 50MHZ-6GHZ SC70-6
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency50MHz ~ 6GHz
P1dB22.1dBm
Gain9.1dB
Noise Figure3.6dB
RF TypeCellular, GSM, ISM, LTE, WCDMA, WiMAX, WLAN
Voltage - Supply5V
Current - Supply74mA
Test Frequency3GHz ~ 4GHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSC-70-6
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-3157-PSA-0012+TR-ND
in stockINR 1549.487632
Mini-Circuits
1 1
Sku: TT-DKEY-3157-PSA-0012+TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency50MHz ~ 6GHz
P1dB22.1dBm
Gain9.1dB
Noise Figure3.6dB
Voltage - Supply5V
Current - Supply74mA
Test Frequency3GHz ~ 4GHz