IC RF AMP LTE 10MHZ-12GHZ SOT89
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency10MHz ~ 12GHz
P1dB16.3dBm
Gain7.1dB
Noise Figure6.9dB
RF TypeLTE, MMDS, Wireless LAN
Voltage - Supply4.8V ~ 5.2V
Current - Supply52mA
Test Frequency850MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-3157-GVA-123+TR-ND
in stockINR 2016.545102
Mini-Circuits
1 1
Sku: TT-DKEY-3157-GVA-123+TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency10MHz ~ 12GHz
P1dB16.3dBm
Gain7.1dB
Noise Figure6.9dB
RF TypeLTE, MMDS, Wireless LAN
Voltage - Supply4.8V ~ 5.2V
Current - Supply52mA
Test Frequency850MHz