68a2d73fff4bcb20283aa786 MMBT2222A-TP-MCC-40V 350mW 100@150mA,10V 600mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS https://www.componentstores.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d740ff4bcb20283aa78f/4878sot3233_web640x640-1.jpg
MMBT2222A-TP-MCC-40V 350mW 100@150mA,10V 600mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS.
Note: Images for reference only.
Specifications:
Manufacturer: MCC(Micro Commercial Components)
Package: SOT-23
Collector – Emitter Voltage VCEO: 40V
Pd – Power Dissipation: 350mW
DC Current Gain: 100@150mA,10V
Current – Collector(Ic): 600mA
Transition frequency(fT): 300MHz
Vce Saturation(VCE(sat)): 1V
type: NPN
Operating Temperature: -55℃~+150℃@(Tj)
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x MMBT2222A-TP-MCC-40V 350mW 100@150mA,10V 600mA NPN SOT-23 Bipolar (BJT) ROHS
TT-RB-R217558
in stockINR 4
1 1
4878SOT3233_web640x640-1.jpg
Sku: TT-RB-R217558
Description of product
Specifications:
Package: SOT-23
Pd – Power Dissipation: 350mW
DC Current Gain: 100@150mA,10V
Current – Collector(Ic): 600mA
Vce Saturation(VCE(sat)): 1V
type: NPN
Package Includes: