RES 120K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25
Product StatusActive
Resistance120 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-PPC120KYTR-ND,PPC120KYCT-ND
in stockINR 29.295
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPC120KYTR-ND,PPC120KYCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPC120KYTR-ND,PPC120KYCT-ND
Description of product
RES 120K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25
Product StatusActive
Resistance120 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial