RES 2.4M OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesHVR37
Product StatusActive
Resistance2.4 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-PPCHF2.40MTR-ND,PPCHF2.40MCT-ND
in stockINR 51.839999999999996
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PPCHF2.40MTR-ND,PPCHF2.40MCT-ND
Sku: TT-DKEY-PPCHF2.40MTR-ND,PPCHF2.40MCT-ND
Description of product
RES 2.4M OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesHVR37
Product StatusActive
Resistance2.4 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial