RES 100 OHM 1/8W 0.1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPTF
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-PTF100CTR-ND,PTF100CCT-ND
in stockINR 614.8799999999999
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale PTF100CTR-ND,PTF100CCT-ND
Sku: TT-DKEY-PTF100CTR-ND,PTF100CCT-ND
Description of product
RES 100 OHM 1/8W 0.1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesPTF
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial