RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRNF
Product StatusActive
Resistance23.2 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-RNF14FTD23K2TR-ND,RNF14FTD23K2CT-ND
in stockINR 14.4
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc RNF14FTD23K2TR-ND,RNF14FTD23K2CT-ND
Sku: TT-DKEY-RNF14FTD23K2TR-ND,RNF14FTD23K2CT-ND
Description of product
RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesRNF
Product StatusActive
Resistance23.2 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial