RES 3.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFM
Product StatusActive
Resistance3.3 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-S3.3KHTR-ND,S3.3KHCT-ND
in stockINR 13.95
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc S3.3KHTR-ND,S3.3KHCT-ND
Sku: TT-DKEY-S3.3KHTR-ND,S3.3KHCT-ND
Description of product
RES 3.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFM
Product StatusActive
Resistance3.3 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial