RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFM
Product StatusActive
Resistance47 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-S47QTR-ND,S47QCT-ND
in stockINR 13.95
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc S47QTR-ND,S47QCT-ND
Sku: TT-DKEY-S47QTR-ND,S47QCT-ND
Description of product
RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFM
Product StatusActive
Resistance47 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial