RES 100K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Product Attributes:
SeriesUSF
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max)0.395" (10.04mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-USF340-100K-B-5PPM-ND
in stockINR 1785.6
Caddock Electronics Inc.
1 1
Caddock Electronics Inc. USF340-100K-B-5PPM-ND
Sku: TT-DKEY-USF340-100K-B-5PPM-ND
Description of product
RES 100K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Product Attributes:
SeriesUSF
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-