RES 100K OHM 5% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFR
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient0/ -700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-100KEBK-ND
in stockINR 14.4
1 1
YAGEO 100KEBK-ND
YAGEO 100KEBK-ND
Sku: TT-DKEY-100KEBK-ND
Description of product
RES 100K OHM 5% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCFR
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial