IC RF SWITCH DPDT 18GHZ MODULE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF TypeGeneral Purpose
Topology-
CircuitDPDT
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Isolation60dB (min)
Insertion Loss0.5dB (max)
Test Frequency18GHz
P1dB-
IIP3-
Features-
Impedance50Ohm
Voltage - Supply24V ~ 30V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting Type-
Package / CaseModule, SMA Connectors
Supplier Device PackageModule
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2201-R577413000-ND
in stockINR 59866.56
Radiall USA, Inc.
1 1
Radiall USA, Inc. 2201-R577413000-ND
Sku: TT-DKEY-2201-R577413000-ND
Description of product
IC RF SWITCH DPDT 18GHZ MODULE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF TypeGeneral Purpose
Topology-
CircuitDPDT
Frequency Range0Hz ~ 18GHz
Isolation60dB (min)
Insertion Loss0.5dB (max)
Test Frequency18GHz
P1dB-
IIP3-
Impedance50Ohm
Voltage - Supply24V ~ 30V