SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-600V
Product Attributes:
Series38
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 600 V
Load Current80 mA
On-State Resistance (Max)60 Ohms
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-
Package / Case6-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package6-DIP
Approval Agency-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-3008-AA38-ND
in stockINR 518.4
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AA38-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AA38-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-600V
Product Attributes:
Series38
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 600 V
Load Current80 mA
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-