DIP-6, 80V / 1.5A, SSR RELAY SPS
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input-
Voltage - Load0 V ~ 80 V
Load Current2 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-
Package / Case6-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package6-DIP
Approval Agency-
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
TT-DKEY-3008-AA47-ND
in stockINR 804.9599999999999
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AA47-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AA47-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input-
Voltage - Load0 V ~ 80 V
Load Current2 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-