17DCT 26P1 208P.1
Product Attributes:
Series17DCT Athlonix
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionStandard
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)0.86 / 6.03
Power - Rated4.7W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 0.669" Dia (17.00mm)
Diameter - Shaft0.059" (1.50mm)
Length - Shaft and Bearing0.295" (7.50mm)
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleSolder Tab
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
TT-DKEY-403-1111175031-ND
in stockINR 9614.88
Portescap
1 1
Portescap 403-1111175031-ND
Portescap 403-1111175031-ND
Sku: TT-DKEY-403-1111175031-ND
Description of product
17DCT 26P1 208P.1
Product Attributes:
Series17DCT Athlonix
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionStandard
Motor TypeBrushed
Voltage - Rated12VDC
RPM10000 RPM
Power - Rated4.7W
Encoder Type-
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleSolder Tab
Gear Reduction Ratio-