RF ANT 2X2 4G/LTE SCRW MNT MIMO
Product Attributes:
SeriesAEAC
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)829MHz, 2.2GHz
Frequency Range698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR3
Return Loss-
Gain2dBi, 2.5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationScrew-Mount
Ingress ProtectionIP67
Mounting TypeScrew Mount
Height (Max)0.575" (14.60mm)
Applications4G, LTE
TT-DKEY-535-14691-ND
in stockINR 7560.93162
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-14691-ND
Abracon LLC 535-14691-ND
Sku: TT-DKEY-535-14691-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesAEAC
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR3
Return Loss-
Gain2dBi, 2.5dBi
Power - Max-
TerminationScrew-Mount
Ingress ProtectionIP67
Mounting TypeScrew Mount
Height (Max)0.575" (14.60mm)