CABLE COAXIAL RG59 22AWG 500'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeCoaxial
Cable GroupRG-59
Wire Gauge22 AWG (0.32mm²)
Conductor StrandSolid
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.242" (6.15mm)
Shield TypeBraid
Impedance75 Ohms
Length500.0' (152.40m)
Jacket ColorBlack
UsageNetwork
Features-
TT-DKEY-9059CBK022-ND
in stockINR 53772.479999999996
Alpha Wire
1 1
Alpha Wire 9059CBK022-ND
Alpha Wire 9059CBK022-ND
Sku: TT-DKEY-9059CBK022-ND
Description of product
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 500'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeCoaxial
Cable GroupRG-59
Wire Gauge22 AWG (0.32mm²)
Conductor StrandSolid
Shield TypeBraid
Impedance75 Ohms