RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 10W
Product Attributes:
Series THS, CGS
Part Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features -
Coating, Housing Type Aluminum
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Lead Style Solder Lugs
Package / Case Axial, Box
Failure Rate -
TT-DKEY-A131900-ND
TE Connectivity Passive Product
1 1
TE Connectivity Passive Product A131900-ND
Sku: TT-DKEY-A131900-ND
Description of product
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 10W
Product Attributes:
Series THS, CGS
Part Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Coating, Housing Type Aluminum
Mounting Feature Flanges