RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesCMF
Product StatusActive
Resistance2.2 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-CMF552K2000FKEK-ND
in stockINR 50.39999999999999
Vishay Dale
1 1
Vishay Dale CMF552K2000FKEK-ND
Vishay Dale CMF552K2000FKEK-ND
Sku: TT-DKEY-CMF552K2000FKEK-ND
Description of product
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesCMF
Product StatusActive
Resistance2.2 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial