RF ANT 433MHZ WHIP STR BNC CONN
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationBNC
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.744" (171.30mm)
Applications-
TT-DKEY-FLEXI-BNC-433-ND
in stockINR 1202.878182
RF Solutions
1 1
RF Solutions FLEXI-BNC-433-ND
RF Solutions FLEXI-BNC-433-ND
Sku: TT-DKEY-FLEXI-BNC-433-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
TerminationBNC
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.744" (171.30mm)