IC AMP LTE 1.2GHZ-2.2GHZ 16SMT
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency1.2GHz ~ 2.2GHz
P1dB20dBm
Gain23dB
Noise Figure0.75dB
RF TypeLTE, WiMax
Voltage - Supply3V ~ 5V
Current - Supply89mA
Test Frequency1.7GHz ~ 2GHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN (3x3)
* Image is only ment for representation
TT-DKEY-1127-2835-2-ND
in stockINR 1575.930818
Analog Devices Inc.
1 1
IC AMP LTE 1.2GHZ-2.2GHZ 16SMT
IC AMP LTE 1.2GHZ-2.2GHZ 16SMT
Sku: TT-DKEY-1127-2835-2-ND
Description of product
IC AMP LTE 1.2GHZ-2.2GHZ 16SMT
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
Frequency1.2GHz ~ 2.2GHz
P1dB20dBm
Gain23dB
Noise Figure0.75dB
RF TypeLTE, WiMax
Voltage - Supply3V ~ 5V
Current - Supply89mA
Test Frequency1.7GHz ~ 2GHz