RES 10M OHM 1% 3.8W AXIAL
Product Attributes:
SeriesSuper-Mox
Product StatusActive
Resistance10 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)3.9W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 1.063" L (8.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-MOX91021005FVE-ND
in stockINR 2894.4000000000005
Ohmite
1 1
Ohmite MOX91021005FVE-ND
Ohmite MOX91021005FVE-ND
Sku: TT-DKEY-MOX91021005FVE-ND
Description of product
RES 10M OHM 1% 3.8W AXIAL
Product Attributes:
SeriesSuper-Mox
Product StatusActive
Resistance10 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)3.9W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial