RES 1M OHM 1% 7.8W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)7.8W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-MOX93021004FVE-ND
in stockINR 3005.28
Ohmite
1 1
Ohmite MOX93021004FVE-ND
Ohmite MOX93021004FVE-ND
Sku: TT-DKEY-MOX93021004FVE-ND
Description of product
RES 1M OHM 1% 7.8W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)7.8W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial